Wielkanoc LCHF
Wielkanoc LCHF już prawie u Ciebie na stole
Witaj w świecie smaków i tradycji, której kluczem jest równowaga między pysznym a zdrowym. W tym ebooku znajdziesz wyjątkowe przepisy na potrawy wielkanocne dostosowane do diety niskowęglowodanowej. Ale zanim zanurzysz się w kulinarną podróż, pozwól, że kilka słów dodam od siebie.
Dodatkowo tylko teraz - innowacyjny ebook o wysokosycącym odchudzaniu - zupełnie ZA DARMO!
Oczywiście, nie będę Cię nudziła zasadami diety niskowęglowodanowej - masz już do nich dostęp na moim blogu, który prowadzę od 2013 roku. Jednak zauważ, że przepisy tutaj są odpowiednie dla wielu diet niskowęglowodanowych - od ketogenicznej, poprzez moją ulubioną (dosyć liberalną) LCHF (Low Carb High Fat - niskoweglowodanowa, więcej tłuszczu), Atkinsa, aż po wysokobiałkowe, paleo i nawet dietę karniwora (produkty odzwierzęce). Dostosuj te dania do swoich własnych wymagań żywieniowych.
Większość przepisów to klasyczne potrawy inspirowane staropolską, ale i naszą codzienną kuchnią, którą znasz z domu. A wystarczy podać z chlebem czy ziemniakami, a nikt nie zgadnie, że zastosowano jakąś dietetyczną kombinację.
Ale zanim zaczniesz gotować, kilka wskazówek:
Węglowodany: Niektóre przepisy mogą zawierać różne ilości węglowodanów (pozostając jednak wersjami o ich niskiej zawartości). Wybieraj dania zgodnie z własną tolerancją na ten makroskładnik. Potrawy bogatsze w węglowodany spożywaj w mniejszych ilościach. W niektórych przepisach znajdziesz “szczyptę cukru” lub “łyżeczkę miodu” - to śladowe ilości dla porcji, ale ma znaczenie dla smaku. W końcu to święta!
Kaloryczność i makroskładniki: Wartości odżywcze, w tym węglowodany, białka, tłuszcz i ilość kalorii, są podane dla całego dania, a nie dla porcji.
Słodziki: W deserach zamiast cukru używam erytrolu. W przypadku dań delikatniejszych lepiej jest go zmielić lub kupić już sproszkowany. Jeśli wolisz, możesz użyć innego ulubionego słodzika, a nawet trochę zwykłego cukru - od święta każdy zasługuje na coś słodkiego, prawda? Podane ilości są umiarkowane - jeśli chcesz, aby desery miały zbliżoną słodycz do tradycyjnych dań z cukrem, zwiększ ilość słodzika. Ważne jest, abyś próbował i dopasowywał smaki do swoich preferencji.
O mnie
Jestem Ula Forenc, założycielka Instytutu Zdrowego Żywienia i profili dieta.lchf w mediach społecznościowych, prekursorka diety LCHF w Polsce. Z wykształcenia biotechnolog i dietetyczka, ukończyłam Politechnikę Wrocławską, liczne kursy i szkolenia w Polsce i zagranicą, zdobywając wszechstronną wiedzę w dziedzinie żywienia. Pracę dyplomową wykonałam we wrocławskiej PAN.
Zaangażowanie w zgłębianie wiedzy na temat zdrowego żywienia to moja pasja. Regularnie śledzę najnowsze doniesienia naukowe i artykuły w wiarygodnych czasopismach, Mój główny cel to udzielanie praktycznych porad dotyczących diety, opartych na najnowszych odkryciach naukowych. Na pytanie o dietę odpowiem od razu - “to zależy”.
Uważam, że żywienie to obecnie jedna z ciekawszych dziedzin nauki - pełna sprzeczności i niewiadomych. Ale też najważniejsza - z bezpośrednim wpływem na jakość i długość naszego życia.
Zostańmy w kontakcie!
InstagramEbook "Wielkanoc LCHF" - 50 przepisów nieskowęglowodanowych na tradycyjne Święta.